HVFK Appetitt Cup

HVFK har mange medlemmer som deltar på jaktprøver.
HVFK ønsker å bidra til at premierte hunder kommer mer frem så defor har
HVFK laget en HVFK Cup hvor våre medlemmer kan melde inn sine
jaktprøveresultater og være med i konkurransen.

Vinnere i UK, AK og VK blir kåret etter hver jaktprøvesesong.

- Eier må være medlem av HVFK.
- Alle fuglehundrasene kan selvsagt delta.
- Alle jaktprøveresultater er tellende (gjelder hele skandinavia).
- En premie er kun tellende i cupen dersom den er meldt via skjema på HVFK senest 3 dager etter prøvens siste prøvedag.

Registering av premie:
- Hundens regnr.
- Hundens navn
- Oppnådd premiering
- Dato og sted for oppnådd premie

Regler for tildelte poeng:
UK:
1.UK = 3.poeng
2.UK = 2.poeng
3.UK = 1.poeng

Plassering i høystatusløp: 6-1 poeng (1.premie 6, 2.premie 5 osv) Arctic Cup, Rjukan Grand Prix, Sørnorsk og Forus Open. Norsk Derby Kvalifisering og semifinale

AK:
1.AK = 3.poeng
2.AK = 2.poeng
3.AK = 1.poeng

VK:
1.VK = 6.poeng
2.VK = 5 poeng
3.VK = 4 poeng
4.VK = 3 poeng
5.VK = 2 poeng
6.VK = 1 poeng

Tillegg for Cacit/Reserve Cacit/ ÆP skog = 5 poeng
Tillegg for CK = 3 poeng

Premieringer oppnådd i finale i to-dagers VK eller semifinale i tre-dagers VK
gir 1 poeng ekstra.

Premiering oppnådd i finale i tre-dagers VK gir 3 poeng ekstra

NB: Ved poenglikhet går den med færrest antall innmeldte starter foran, deretter den yngste.

Vinner av NM-konkurranser får 10 poeng ekstra.

Plasseringer HVFK Appetitt Cup, sesong Vinter 2018

VK

Nr. Regnr. Rase Navn Eier Ant. Poeng
1 NO41007/12 ES Rabalsfjellet's Zanto Arnfinn Abrahamsen 2 13
2 NO54582/12 GS Høgtinden's Eika-takira Geir Vidar Haugen 1 9
3 NO37922/11 P Nyheimgutens Thunder Liavik, Rogerr 1 9
4 NO34717/16 IS Iglfjellet's La Azzi Larssen, Jonny Erik og Heidi 2 7
5 NO52521/11 P Barentsvidda's D Wind Cries Mary geir birger larsen 1 5
6 NO37942/11 ES Smølarypa's Tics Anders Einar Holte 1 4
7 NO45197/15 ES Sognexpressen's Nda Tiki 3 Karl Hartvigsen 1 3
8 NO42612/12 ES Ildfoten's L-raider Karl Karlsen 1 1

AK

Nr. Regnr. Rase Navn Eier Ant. Poeng
1 NO51379/15 GS DB Lina Nicholas Knudsen 4 9
2 NO50377/14 GS Tømmeråsen's Aiko Jørn steve haugerud 4 9
3 NO51374/15 GS DB Varg Hansen, Jonas 2 5
4 NO44236/14 GS Tømmeråsen's Tara Anita Dahl Solbakken 2 4
5 HR17932EB B Vanille Brevillaqua Johnsen, Oskar R B 2 4
6 NO44557/11 GS Gullura's Rappo Kristin og Eskild Bothner 2 4
7 NO37066/16 GS Kvantomyras Solstråle line kvilstad 1 3
8 NO34717/16 IS Iglfjellet's La Azzi Larssen, Jonny Erik og Heidi 1 3
9 NO52580/11 IS Tuvberget's Rusty synnøve leivseth 1 3
10 52580/11 -- Synnøve Leivseth 1 3
11 SE54961/2014 ES Md's S R Tyson halmar johansen 2 3
12 SE27044/2015 KV Ormkullens Kasper martin og lars hansson 1 2
13 SE54962/2014 ES MD's SR Mick Doohan Magnus Dahlgren 1 2
14 NO42175/14 ES Harstadåsen's Simply The Best hugo stokkan 1 2
15 NO41138/14 IS Hadseløya's Casper Dahlgren, Magnus 1 2
16 20584/08 GS Trixie Kristin og Eskild Bothner 1 2
17 NO30831/17 P Hopfossen's Dolly karl jordan 1 1
18 NO39449/15 LV Langvassåsens Luna Karlsen, Liv-Jorunn 1 1
19 NO55718/12 GS Tømmeråsen's Tina Svein Solbakken 1 1

UK

Nr. Regnr. Rase Navn Eier Ant. Poeng
1 NO47652/16 GS Jimbalayas Chili Trond-Arne Kornbakk 14 36
2 NO45510/16 IS Hadseløya's Herdis Hanzzen Dahlgren, Magnus 6 17
3 NO45508/16 IS Hadseløya's Riska Bjørn Hugo Hansen 6 17
4 NO48450/16 P Pointbar Wasabi Sollid, Ketil 4 8
5 NO48449/16 P Pointbar Titan Liavik, Roger 3 6
6 NO42191/16 GS Gullura's Nicki Kristin og Eskild Bothner 2 5
7 NO45505/16 IS Hadseløya's Rago Olsen, Tore 3 5
8 NO43343/17 IS Hadseløya's Bare Mi Larssen, Jonny Erik 2 4
9 NO41313/16 P Storskartinden's Sansa Vanja jakobsen 2 4
10 NO50105/17 ES Lundefjellet's L Z Sia Oddbjørn Olsen 1 3
11 NO42537/17 GS Gullura's Miss Universe Kristin og Eskild Bothner 1 3
12 NO39699/17 P Barentsvidda's E Little Wing Larsen, Geir Birger 1 3
13 NO52321/16 IS Tuvberget's Aivi Finn Strandskog 1 3
14 NO41211/16 P Ørntuas K Varg Raymond Klæboe 1 2
15 NO39424/16 SV Fallvinden's G Lykke-Li Dahl, Torgeir 1 2
16 NO45074716 -- Kjell Ivar Myre 1 2
17 NO48297/17 GS Tømmerhol Sally raymond solli 1 1
18 NO34233/17 IS Vestbrynet's NB - Arko espen bjørnsund gundersen 1 1
19 NO33387/17 ES Steinrabben's SNOW inge evensen 1 1

Søk i HVFK Appetitt Cup

Plasseringer HVFK Appetitt Cup

VK Vinter 2018
1 Regnr: NO41007/12 / VK
Eier: Arnfinn Abrahamsen
Poengsum: 13
2 Regnr: NO54582/12 / VK
Eier: Geir Vidar Haugen
Poengsum: 9
3 Regnr: NO37922/11 / VK
Eier: Liavik, Rogerr
Poengsum: 9
AK Vinter 2018
1 Regnr: NO51379/15 / AK
Eier: Nicholas Knudsen
Poengsum: 9
2 Regnr: NO50377/14 / AK
Eier: Jørn steve haugerud
Poengsum: 9
3 Regnr: NO51374/15 / AK
Eier: Hansen, Jonas
Poengsum: 5
UK Vinter 2018
1 Regnr: NO47652/16 / UK
Eier: Trond-Arne Kornbakk
Poengsum: 36
2 Regnr: NO45510/16 / UK
Eier: Dahlgren, Magnus
Poengsum: 17
3 Regnr: NO45508/16 / UK
Eier: Bjørn Hugo Hansen
Poengsum: 17